Neden Sanatölye?

Sanat, en eski mağara döneminden bu yana varolmuş, yaşanılanları, hissedilenleri, bugüne kadar taşımış, yadsınamaz bir gerçektir. Bir ülkenin kültürü, barındırdığı sanatçı ve sanat eserinden, kendisinden sonraki nesilleri bıraktıkları ile ölçülendirilebilir.
Sanatçı, eserini bir dil olarak kullanıp, gerçeğe giden yolda en güzelini keşfetme ve gösterme çabasındadır. Ürettikleri ile karşı tarafta farkındalık yaratmayı amaçlar. Gerçek sanatçı, ne bir silah yapımında etken rol oynayabilir, ne de bir çocuğun ağlamasına sessiz kalabilir.

Neden Sanatölye?

Biz yüreklerde korku dikenlerinin yerine sevgi çiçeklerinin büyümesi, kaygı karanlıklarının umut mumlarıyla aydınlanması ve dünya çocuklarının yüzünde mutlu tebessümler belirtecek, huzur, barış dolu bir yaşam yaratılması için üzerimize düşeni yapabilmekk adına; “HER DAİM SANAT” dedik ve SANATÖLYE ile yola çıktık.

Haydi, sen de bu yolculukta bir mum ol ve aydınlat etrafını… Belki fırçanla, belki bir tebessümle… Ama oturma. Yüreklerimiz bir, dileklerimi bir olsun.